ایران میزبان ۹۸۲ هزار پناهنده

۱۸ دی ۹۳

مرکز اطلاعات سازمان سازمان ملل متحد براساس گزارش جدید سازمان ملل متحد جمهوری اسلامی ایران میزبان ۹۸۲هزار پناهنده است.به گزارش ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، در گزارش کمیساریای امور پناهندگان ملل متحد آمده است جنگ در بخش هیا وسیعی از خاورمیانه و آفریقا موجب شده که در شش ماهه اول ۲۰۱۴ تعداد پنج میلیون و ۵۰۰هزار نفر مجبوربه جابجایی یا آوارگی شوند که این امر نشانگر رکورد دیگری است.

براساس این گزارش، از پنج میلیون و ۵۰۰هزار نفر اواره در جهان تعداد یک میلیون و ۴۰۰هزار نفر از مرزهای بین المللی عبورکرده و پناهنده شده اند این در حالی است که بقیه این افراد در کشور های خود جابه جا شده اند و آوارگان داخلی نامیده می شوند.

براساس آمارجدید در گزارش کمیساریای امور پناهندگان ملل متحد که روز چهارشنبه انتشار یافت، کمیساریا تا نیمه ۲۰۱۴به ۴۶میلیون و ۳۰۰هزار نفر کمک کرده که سه میلیون و ۴۰۰هزار نفربیشتر از آمار ۲۰۱۳است و رکورد جدیدی را تشکیل می دهد.

تا ژوئن ۲۰۱۴، سه میلیون پناهنده سوری ۲۳درصد از همه پناهندگانی هستند که کمیساریا به آنان کمک می کند.

دومیلیون و ۷۰۰هزارافغانی، پس از سوری ها بیشترین جمعیت پناهندگان در جهان هستند که به وسیله کمیساریای امور پناهندگان ملل متحد کمک می شوند.

پاکستان با یک میلیون و ۶۰۰هزار پناهنده همچنان قاطعانه میزبان بزرگترین جمعیت پناهنده در جهان هستند.

به اشتراک بگذاریدTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Facebook
نوشته های مرتبط
آمریکا از اتباع خود خواست به سفارت این کشور در آنکارا نزدیک نشوند اشرف غنی: گروگان گیری از قوم هزاره درد مشترک ملت افغانستان است/ تاکید بر انتقام از داعش و طالبان چهار نوجوان در هرات ربوده شدند ناامنی افغان ها را به خیابان کشاند احتمال ورود جمعیت خشمگین به کاخ ریاست جمهوری افغانستان انتقال پیکر اجساد گروگان های سربریده شده به کابل درگیری و انشعاب در صفوف طالبان افغانستان محکومیت سربریدن هفت گروگان در زابل کاری کردیم که ناتو در افغانستان نکرد! اشتباه لفظی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا یا بیان واقعیت؟ عضو دیگر طالبان، داعیه رهبری کرد عربستان میانجی‌گری پاکستان را رد کرد پاکستان و روسیه برای نخستین بار رزمایش زمینی برگزار می کنند نمایشگاه فرهنگی و هنری ایران در پایتخت پاکستان برگزار می شود مذاکرات هند و پاکستان بزودی از سر گرفته می شود سرکرده طالبان: حمله به مراکز آموزشی ادامه می‌یابد روزنامه پاکستانی: عراقچی با مشاور نخست وزیر پاکستان در جده دیدار کرد حمله تروریستی بزرگ در کراچی پاکستان خنثی شد مقام نظامی پاکستان: درحال میانجی گری میان ایران و عربستان هستیم پاکستان بله؛ ایران خیر/ موشک‌های بالستیکی که اسلام‌آباد با خیال راحت به هوا می‌فرستد تاریخ دیدار دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان بزودی اعلام می شود

0 نظر

نظر بدهید

تبلیغات

نیازمندی ها

جدیدترین اخبار