بازدید اعضای کارگروه مرزهای مجاز کشور از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)

بازدید اعضای کارگروه مرزهای مجاز کشور از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)
۲۱ مهر ۹۴

اعضای کارگروه مرزهای مجاز کشور به سرپرستی مجیدآقابابایی مدیرکل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور از گمرک فرودگاه اما خمینی(ره) بازدید کردند.

به گزارش از مرزنیوز، تشکیل این کارگروه موضوع تبصره یک ماده ۱۰۳ قانون امور گمرکی است و اعضای کارگروه مزبور به منظور بررسی میدانی نحوه خدمات رسانی به مسافران، ارزیابی عملکرد دستگاه های مستقر، احصای مشکلات موجود و ارسال گزارش جمع بندی به هیات وزیران از فرودگاه اما خمینی(ره) بازدید به عمل آورند.

مرزنیوز

مرزنیوز

در این بازدید غلامرضا فاتحی مدیر کل و مظفر رضوانی مدیر مسافری گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) ضمن همراهی کارگروه، اعضای آن را از نحوه خدمت رسانی گمرک در ترمینال مسافری مطلع کردند. فاتحی در مورد طرح انتقال X-Ray چمدانی از جایگاه فعلی گفت: اجرای این طرح مانع از تشکیل صف های طولانی در ساعات شلوغی فرودگاه خواهد شد و همچنین افزایش رفاه و رضایت مسافرانی را که ساعت های طولانی در هواپیما بوده اند به دنبال خواهد داشت. در ادامه این بازدید در مورد قانون سقف کالای همراه مسافر که در حال حاضر ۸۰ دلار است گفت و گوهایی انجام و پیشنهاد هایی برای افزایش رقم آن مطرح شد.

مرزنیوز

مرزنیوز

مدیر کل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور در جریان این بازدید از بخش های مختلف گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) از جمله قسمت مسافری و انبار کالاهای مسافری و کشفیات قاچاق که توسط ماموران گمرک انجام شده بود نیز بازدید کرد.

وی همچنین به حوزه ۱ تجاری این گمرک رفت و ضمن بازدید از انبارهای این حوزه، در جریان آخرین اقدامات انجام شده به منظور رفع مشکلات موجود قرار گرفت و در پایان از حوزه صادراتی گمرک فرودگاه دیدن کردو در مورد رفع مشکلات گمرک در این فرودگاه قول مساعد داد.

این گزارش می افزاید، براساس قانون امور گمرکی یکی از وظایف اصلی کارگروه ایجاد و مدیریت مرزهای رسمی بررسی وضعیت مبادی ورودی و خروجی در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور است.

 

به اشتراک بگذاریدTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Facebook

0 نظر

نظر بدهید

تبلیغات

نیازمندی ها

جدیدترین اخبار