جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)

جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)
۴ بهمن ۹۴

در منطقه سور در شهر دیاربکر ترکیه از ۲ دسامبر سال گذشته میلادی حکومت نظامی برقرار است.

مرزنیوز به نقل از عصر ایران،اوضاع مناطق کردنشین در شرق و جنوب شرق ترکیه به ویژه در استان های دیاربکر وشرناک همچنان بحرانی است و درگیری های گاه و بیگاه بین نیروهای دولتی و گروه های نظامی کرد در هفته های اخیر که دهها کشته و زخمی برجا گذاشته است، همچنان ادامه دارد.

شهر دیاربکر به عنوان بزرگ ترین و پرچمعیت ترین شهر کرد نشین ترکیه کانون این درگیری هاست و در برخی از مناطق این شهرتانک ها و نفربرهای زرهی ارتش ترکیه جولان می دهند.

محله سور در شهر دیاربکر متشنج ترین منطقه در ماه های اخیر بوده است و در پی درگیریها در این منطقه هفته ها حکومت نظامی برقرار بوده است. در این منطقه از ۲ دسامبر سال گذشته میلادی (۵۰ روز پیش) حکومت نظامی دایر است.

دولت ترکیه می گوید در این منطقه نیروهای مسلح پ.ک.ک حضور دارند و با جاگیری در بین غیر نظامیان و با استفاده از انواع سلاح های سنگین و سبک نیروهای دولتی را هدف قرار می دهند.

منتقدان حکومت ترکیه نیز بر تلفات غیر نظامی عملیات های ترکیه در این منطقه دست گذاشته و از دولت آنکارا خواسته اند هر چه سریع تر به عملیات نظامی خود در این منطقه خاتمه دهد.

در جدید ترین تحولات منطقه سور ، دیروز تانک و نفربرهای زرهی که در هفته های گذشته در ورودی محله موضع گرفته بودند وارد منطقه شده و در خیابان های این محله از شهر دیاربکر جولان دادند.

تصاویر زیر حضور تانک و نفربرهای زرهی ارتش ترکیه را داخل کوچه ها و خیابان های منطقه سور در شهر دیاربکر نشان می دهد.

 

جولان تانک در منطقه سور در شهر دیاربکر ترکیه

جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)

جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)

 
محله سور ناآرام ترین بخش از شهر دیاربکر ترکیه است

جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)

 جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)

 
همزمان با حضور تانک و نفربرهای زرهی به خیابان های سور مردم ساکن این منطقه با استفاده از تلفن همراه تصاویر آن را گرفتند

جولان تانک در شهر کردنشین ترکیه (+عکس)

لینک خبر:http://marznews.ir/?p=107240

به اشتراک بگذاریدTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Facebook
نوشته های مرتبط
داووداوغلو: ایران همسایه ترکیه است، رقیب نیست وزیرخارجه ترکیه تحولات سوریه را با وزیران خارجه آمریکا و فرانسه مورد بررسی قرار داد سقوط آخرین پایگاه تروریست ها در ریف شمالی لاذقیه /فرارعناصر مسلح به سوی ترکیه مذاکرات روسای مجالس ایران و ترکیه در بغداد هیچ بمبی در هواپیمای مسافربری ترک یافت نشد ارتش ترکیه به دنبال این زن سلفی جنجالی یک سوری با اردوغان سفر شاگردان بنا به ترکیه منتفی شد! دیدار معاون اوباما با اردوغان (+عکس) رجب طیب اردوغان و جو بایدن دیدار کردند کشته شدن ۶ تظاهرکننده در دیاربکر ترکیه ارتش ترکیه: شمار کشته شدگان پ.ک.ک به ۵۴۴ نفر رسید انفجار در دیاربکر ترکیه با ۳۷ کشته و زخمی جنگ داخلی در ترکیه؛ تانک‌ها وارد دیاربکر شدند حمله به دادستان کل ترکیه ۶کشته در درگیری پلیس ترکیه با داعش ترکیه از کشتن ۴۹ عضو پ ک ک خبر داد شلیک خمپاره به یک خانه در استان دیاربکر ترکیه چهار تروریست کشته و زخمی شدند تیراندازی به سمت یک رستوران در دیاربکر + عکس

0 نظر

نظر بدهید

تبلیغات

نیازمندی ها

جدیدترین اخبار