مالیات‌های جدید، راهکار کویت درمقابله با کاهش درآمد نفت

مالیات‌های جدید، راهکار کویت درمقابله با کاهش درآمد نفت
۲ بهمن ۹۴

 وزیر دارایی کویت از اعمال ۴ نوع مالیات جدید و حذف یارانه از کالاهای اساسی به منظور مقابله با کاهش درآمد نفت سخن گفت.

مرزنیوز به نقل از العالم،”انس الصالح” گزارش داد، اهمیت اجرای این سیاست به خاطر افزایش درآمد دولت در سایه اوضاع اقتصادی فعلی و تاثیر بهای نفت در بودجه کل و مقابله با کسر بودجه است.

الصالح گفت، این سیاست با اعمال مالیات مستقیم شخصی، مالیات بازرگانی، مالیات غیر مستقیم مانند مالیات های خدماتی و مالیات مصرفی می باشد.
وی افزود که دولت تلاش دارد هزینه های دولتی را بهینه سازی نماید.
شیخ “صباح الاحمد الجابر الصباح” تاکید کرد که دولت کویت قصد حذف یارانه از کالاهای اساسی مانند سوخت، آب و برق و افزیش بهای آن برای مقابله با کاهش درآمد نفتی را دارد.
کویت در ۱۶ سال گذشته بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار مازاد درآمد نفت داشت، اما پیش بینی شده که در سال مالی فعلی که ۳۱ مارس ۲۰۱۶ پایان می یابد، با ۲۳ میلیارد دلار کسری بودجه مواجه شود.
نفت از سال ۲۰۱۴ تاکنون با کاهش حدود ۸۰ درصدی قیمت مواجه بوده و این در حالی است که ۹۴ درصد بودجه دولتی کویت از فروش نفت تامین می شود.
جمعیت کویت در سال ۲۰۱۴ میلادی ۴٫۱ میلیون نفر بود که ۱٫۲ میلیون نفر آنان شهروند کویت و بقیه خارجی ساکن کویت بوده اند.
تولید نفت کویت که از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بوده و ۱۰ درصد ذخایر اثبات شده نفت جهان را در اختیار دارد، ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز است و بدین ترتیب کویت به ازای هر نفر از شهروندان خود، تقریبا روزی ۳ بشکه نفت صادر می کند.
لینک خبر:http://marznews.ir/?p=106456
به اشتراک بگذاریدTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Facebook

0 نظر

نظر بدهید

تبلیغات

نیازمندی ها

جدیدترین اخبار