مجارستان مرز خود با اتحادیه اروپا را بست

مجارستان مرز خود با اتحادیه اروپا را بست
۲۵ شهریور ۹۴

دولت راستگرای مجارستان روز سه شنبه مسیر اصلی زمینی ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا را بست و کنترل اوضاع برای توقف سیل پناهجویان را به دست گرفت.

مرزنیوز به نقل از ایرنا،مرز مجارستان با صربستان، مقامات مجارستان همچنین اعلام کردند که پلیس این کشور ۱۷۴ نفر را هنگام تلاش برای عبور از مرز بازداشت کرده است.

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان که یکی از سرسخت ترین مخالفان مهاجرت گسترده به اروپا است، گفته که برای نجات «ارزش های مسیحی» اروپا تلاش می کند.

سازمان عفو بین الملل ضمن انتقاد ازاقدامات مجارستان گفته که این اقدامات روی زشت واکنش آشفته و نابسامان اروپا به بحران پناهجویان را نشان می دهد.

این اقدام مجارستان درحالی صورت گرفت که تلاش اضطراری آلمان برای وادار کردن کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پذیرفتن سهمی ازپناهجویان، در نشست روز دوشنبه اتحادیه اروپا به نتیجه نرسید.

در این حال لوکزامبورگ رئیس دوره ای اتحادیه اروپا اعلام کرد که وزیران کشور اتحادیه اروپا سه شنبه هفته آینده (۳۱ شهریور) اجلاس فوق العاده ای برای بحث در خصوص بحران پناهجویان در اروپا برگزار می کنند.

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و «ورنر فیمن» صدر اعظم اتریش روز سه شنبه اعلام کردند که این دو کشور خواهان برگزاری اجلاس ویژه اتحادیه اروپا در هفته آتی برای بررسی بحران پناهجویان هستند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه شنبه ضمن تاکید بر اسکان سریع پناهجویان درکشورهای عضو اتحادیه اروپا، اعلام کرد که اسکان این پناهجویان با همکاری کشورهایی که بیشترین ورود پناهجویان را داشته اند به ویژه یونان، مجارستان وایتالیا می تواند تسهیل شود.

هجوم روزافزون هزاران پناهجو ازکشورهای جنگ زده خاورمیانه، افغانستان و شاخ آفریقا به بزرگترین بحران سیاسی واجتماعی قاره اروپا پس ازجنگ جهانی دوم تبدیل شده است.

به اشتراک بگذاریدTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Facebook

0 نظر

نظر بدهید

تبلیغات

نیازمندی ها

جدیدترین اخبار