چرا آلمان نمی تواند پایگاه‌های داعش را بمباران کند؟

چرا آلمان نمی تواند پایگاه‌های داعش را بمباران کند؟
۱۴ آذر ۹۴

نمایندگان پارلمان آلمان، با گسترش نقش آلمان در ائتلاف آمریکا موافقت کردند، اما آلمان همچنان قادر به انجام حمله مستقیم به مواضع داعش نخواهد بود.

مرزنیوز به نقل از العالم، در حالی که لایحۀ گسترش نقش آلمان در ائتلاف آمریکا، با ۴۴۵ رأی موافق و ۱۴۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع، به تصویب رسید، اما نقش آلمان در این ائتلاف، همچنان محدود خواهد بود.

به نوشتۀ وبگاه شبکه سی.ان.ان؛ قانون اساسیِ آلمان پس از جنگِ جهانی دوم، رهبرانِ آلمان را از مشارکت در هرگونه جنگ در اراضی بیگانه باز می دارد. به همین سبب آلمان، قادر به حمله هوایی به پایگاه های داعش در سوریه و عراق نخواهد بود. با این حال می تواند پشتیبانی خود را از ائتلاف به شیوه هایی دیگر افزایش دهد و به عنوان مثال می تواند پهپادهای پیشرفته به سوریه و عراق بفرستد تا در جمع آوری اطلاعات و کمک در شناسایی پایگاه های داعش کمک کنند.

رأی گیری در پارلمان آلمان به منظور گسترش مشارکت در ائتلاف ضد داعش، پس از آن صورت گرفت که فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه بعد از حملات پاریس، از کشورهای هم پیمان خواست که در جنگ با داعش بیشتر همکاری کنند.

دولت آلمان در واکنش به این درخواستِ رئیس جمهور فرانسه، از پارلمان آلمان خواست که با اعزام ۱۲۰۰ نیروی ارتش به همراه ۶ هواپیمای شناسایی از نوع “تورنیدو” و همچنین یک هواپیمای سوخت رسان به منظور پشتیبانی از ائتلاف ضد داعش، بدون مشارکت در بمباران پایگاه های داعش، موافقت کند.

به اشتراک بگذاریدTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Facebook
نوشته های مرتبط
متخصصان پلیس فدرال آلمان در ترکیه آلمان: عربستان را تحریم نمی‌کنیم آغاز عملیات تورنادوهای آلمانی علیه داعش در سوریه گفت وگوی تلفنی وزیر خارجه آلمان با همتایان ایرانی و عربستانی آلمان به عربستان هشدار داد حزب سبزهای آلمان خواهان توقف روابط تجاری با عربستان شد آلمان خواستار گفت و گوی ایران و عربستان شد تظاهرات ۱۵ هزار نفری مخالفان اردوغان در آلمان رسانه ترک: آلمان بخشی از سربازان خود را از ترکیه خارج کرد آلمان تسلیحات بیشتری برای کردها ارسال می‌کند داعش بانک هایش را در نینوا خالی کرد داعش به دنبال حملات وسیع در اروپا وحشت داعش از سلاح ویرانگر روسی + عکس زنان انتحاری داعش در برابر ارتش عراق مفتی داعش در بابل بازداشت شد سد فرات؛ مخفی‌گاه داعش و تهدیدی برای سوریه و عراق حضور تیپ ارامنه برای مقابله با داعش در سوریه آخرین توصیۀ جلاد انگلیسی داعش به برادر خود نقشۀ داعش برای ترور نخست وزیر هند با کودکان انتحاری داعش مسئول سربازگیری انتحاری را اعدام کرد سفر هیات دانشگاهی ایلام به استان واسط عراق داعش بانک هایش را در نینوا خالی کرد داعش به دنبال حملات وسیع در اروپا زنان انتحاری داعش در برابر ارتش عراق مفتی داعش در بابل بازداشت شد سفیر سعودی در بغداد، تعهد داد سد فرات؛ مخفی‌گاه داعش و تهدیدی برای سوریه و عراق خشم عراقی‌ها از اظهارات سفیر عربستان ضد بسیج حضور تیپ ارامنه برای مقابله با داعش در سوریه آخرین توصیۀ جلاد انگلیسی داعش به برادر خود

0 نظر

نظر بدهید

تبلیغات

نیازمندی ها

جدیدترین اخبار